Ndërlidhjet

MADRID


Ministri i jashtëm i Marokut, Mohamed Benaisha, ka thënë se vendi i tij nuk do të dërgojë më trupat në një ishull të diskutuar të Mesdheut, nëse Spanja largon gjithashtu ushtarët e vet.
“Kam premtuar dhe përsëris publikisht se Maroku nuk ka ndërmend të kthehet në ishull pasi të largohen forcat spanjolle”, citojnë mediat ministrin e jashtëm maroken.
XS
SM
MD
LG