Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara do të vendosin sanksione ekonomike kundër tetë kompanive kineze, për shkak të shitjes joligjore të armëve në Iran, njofton e përditshmja Uashington Tajms.
“Bëhët fjalë për tri raste të shitjes së armëve
konvencionale të përparuara dhe të komponenteve të armëve kimike dhe biologjike”, shkruan kjo gazetë.
XS
SM
MD
LG