Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministri i jashtëm i Jordanisë, Marvan Muasher, tha sot se presidenti George Bush po ndërmerr hapa diplomatikë të rinj dhe inkurajues sa i takon Lindjes së Mesme. Muasher tha gjithashtu se gjatë takimit të mbrëmshëm me tre ministra arabë, presidenti amerikan ka përsëritur angazhimin e tij për krijimin e shtetit palestinez brenda tre vjetëve.
XS
SM
MD
LG