Ndërlidhjet

UASHINGTON


Qeveria e Shteteve të Bashkuara ka deklaruar se do të vërë sanksione ekonomike ndaj 10 entiteteve të huaja që akuzohet të kenë furnizuar Iranin dhe Irakun me armë të shkatërrimit në masë si dhe pajisje të avancuara konvencionale.
XS
SM
MD
LG