Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Karla del Ponte, gjatë qëndrimit në Beograd u kërkoi zyrtarëve më të lartë vendorë që të intensifikojnë bashkëpunimin me Gjykatën. Del Ponte ka kërkuar në vazhdimësi nga autoritetet jugosllave që të gjejnë dhe arrestojnë ish-komandandantin ushtarak të Bosnjes, Ratko Mlladiq.
XS
SM
MD
LG