Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO ka emëruar gjeneralin amerikan Xhejms Xhons të Trupave Marinse, komandant të forcave të aleancës dhe Shteteve të Bashkuara për Evropën. Në Bruksel thonë se data e marrjes së detyrës mbetet për t’u përcaktuar. Këtë post e ka mbajtur deri më tani gjenerali Xhozef Rallston.
XS
SM
MD
LG