Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeadministratori i Kosovës, Michael Steiner deklaroi sot se ka formuar të ashtuquajturin komitet energjetik, i cili do të duhej të menagjojë krizën pas zjarrit të madh që mbrëmë përfshiu termocentralin Kosova B në Obiliq.
Gjatë vizitës në vendin e ngjarjes, Michael Steineri tha se “për këtë çështje kam biseduar edhe me kryeministrin Rexhepi” duke shtuar se në këtë komitet do të ketë përfaqësues ndërkombëtar dhe vendës.
XS
SM
MD
LG