Ndërlidhjet

JERUSALEM


Shpërthimi i një bombe në segmentin hekurudhor të qytetit izraelit të Rehovotit, ka larguar përfundimisht mundësinë e heqjes së kufizimeve për palestinezët që jetojnë në qytetet dhe fshatrat e Bregut perëndimor, të cilat janë ripushtuar nga Izraeli.
Policia po e trajton shpërthimin, ku u plagos vetëm makinistin, si sulm terrorist, ndonse askush nuk ka marrë përsipër përgjegjësinë.
Shpërthimi ndodhi disa orë pas takimit të Ministrit të Jashtëm izraelit, Shimon Peres dhe drejtuesve palestinezë.
XS
SM
MD
LG