Ndërlidhjet

KIEV


Nga shpërthimi në një minierë qymyri në pjesën lindore të Ukrainës, kanë humbur jetën 3 minatorë, 3 të tjerë janë në gjendje të rëndë dhe disa dhjetra të tjerë kanë mbetur të bllokuar, kanë bërë të ditur burimet zyrtare ukrainase.
Të njëjtat burime kanë bërë të ditur se shpërthimi i metanit ka shkaktuar aksidentin.
XS
SM
MD
LG