Ndërlidhjet

ATHINË


2 anëtarë të grupit terrorist grek 17 nëntori janë kapur nga policia vendase, bëjnë të ditur burimet zyrtare në Athinë.
Një prej të arrestuarve besohet se është pjesmarrës në 4 vrasje, përfshirë këtu dhe vrasjet e një ushtaraku amerikan dhe të atasheut ushtarak britanik në Athinë.
Arrestimet erdhën pas informacioneve të botuara në mediat greke se 17 Nëntori po përgatitej për të goditur konvojet e NATO-s, të cilat shkojnë nga baza logjistike e NATO-s në Selanik drejt Maqedonisë dhe Kosovës.
XS
SM
MD
LG