Ndërlidhjet

JERUSALEM


Militantët palestinezë kanë kërcënuar të sulmojnë familjet e qeveritarëve izraelitë nëse Izraeli do të dëbojë 21 të afërm të 2 atentatorëve vetvrasës, nga Bregu Perëndimor në Rripin e Gazës.
Brigada e Martirëve Al Aqsa, ka thënë se do të marrë hak për çdo lloj dëbimi.
Danny Naveh, ministër pa portofol në qeverinë izraelite, ka thënë se Izraeli është përgatitur të largohet nga qytetet e Hebronit e Betlehemit dhe të lehtësojë kufizimet në Xheriko.
XS
SM
MD
LG