Ndërlidhjet

TEHERAN


Rusia kundërshton qëndrimin amerikan për përfshirjen e Iranit në vendet e “boshtit të së keqes”, ka deklaruar zëvendësministri i jashtëm rus, Trubnikov, i cili po viziton Iranin.
Mospërputhjen me pozicionin amerikan mbi Iranin e ka deklaruar dhe kreu i komitetit për marrdhënie me jashtë i Parlamentit Evropian, Elmar Brok, i cili kryeson një delegacion evropian në Iran.
XS
SM
MD
LG