Ndërlidhjet

MADRID


Ministrat e jashtëm të Marokut dhe Spanjës do të takohen nesër në kryeqytetin maroken Rabat, për bisedime për pajtim, pas zgjidhjes së mosmarrveshjeve për ishullin e pabanuar mesdhetar, i cili gjendet 200 metra larg bregut maroken.
Zgjidhja erdhi pas ndërhyrjes së Departamentit amerikan të Shtetit dhe kthimit të ishullit në gjendjen e mëparshme të statu quo.
XS
SM
MD
LG