Ndërlidhjet

BEOGRAD


Zëvendës kryeministri jugosllav, Mirolub Llabus, ka thënë sot se do të kandidohet për kryetar të Serbisë, në zgjedhjet e 29 shtatorit.
Profesori Llabus është njeri i afërt i kryeministrit serb, Zoran Gjingjiq dhe presidenti jugosllav Vojisllav Koshtunica mendohet se do të jetë kundërshtari i tij kryesor.
XS
SM
MD
LG