Ndërlidhjet

KUALA LUMPUR


Presidenti iranian Mohammad Khatami, po vazhdon vizitën e tij në Malajzi, duke u përqëndruar në përmirësimin e marrdhënieve dypalëshe, konfliktin izraelito-palestinez dhe rritjen e bashkëpunimit tregtar e diplomatik mes vendeve myslimane. Malajzia merr vitin tjetër kryesinë e Organizatës 57 anëtarëshe të vendeve islamike.
XS
SM
MD
LG