Ndërlidhjet

TIRANË


Të paktën dy persona kanë vdekur dhe 18 të tjerë janë plagosur kur një patrullë italiane detare u përplas në mesnatë me një barkë gome, me të cilën udhëtonin 31 shqiptarë. Pas një vizite urgjente në Vlorë ministri i Rendit, Stefan Çipa, urdhëroi forcimin e masave me qëllim parandalimin e hemoragjisë së klandestinëve.
XS
SM
MD
LG