Ndërlidhjet

RABAT


Maroku dhe Spanja në një deklaratë të përbashkët
rikonfirmuan paktin e ndërmjetësuar nga
Shtetet e Bashkuara për përfundimin e mosmarrveshjeve
lidhur me një ishull të vogël të bregut maroken.
Ministrat e jashtëm të dy vendeve ranë dakord që në
shtator të takohen sërish në Madrid për të diskutuar
çështjet e tjera teritoriale.
XS
SM
MD
LG