Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian dhe Kombet e Bashkuara i kanë dënuar sulmet e djeshme ajrore izralite në Gazë.
Shefi i politikës së Jashtme të unionit Havier Solana e quajti operacionin "vrasje të paligjshme", kurse Kombet e Bashkuara thanë se Izraeli ka dështuar në “përgjegjësinë ligjore dhe morale” në masat për evitimin e viktimave të pafajshëm.
XS
SM
MD
LG