Ndërlidhjet

STAMBOLL


Zgjedhjet e parakohshme në Turqi janë të pashmangshme, dhe unë më nuk do t’i vonoj, tha kryeministri Bulent Ecevit, pas takimit me udhëheqësen e opozitës Tansu Ciller.
Ecevit ka paralajmëruar se fraksionet kurde dhe islamike mund të përfitojnë nga kriza aktuale ekonomike e Turqisë, nëse zgjedhjet mbahen në nëntor, 18 muaj para afatit.
XS
SM
MD
LG