Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sulmi i Izraelit në Gazë ka qenë i sforcuar, tha administrata e presidentit amerikan George Bush.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Ari Fleischer tha se presidenti Bush paraprakisht kishte vërejtur se Izraeli duhet t’i ketë parasysh pasojat e aksioneve të tij.
Fleischer tha se sulmi “nuk i kontribuon paqes”.
Vendet arabe, Bashkimi Evropian, Kombet e Bashkuara dhe Britania e Madhe sot gjithashtu e kanë dënuar sulmin raketor që e vrau liderin e krahut ushtarak të Hamasit dhe familjen e tij.
XS
SM
MD
LG