Ndërlidhjet

UASHINGTON


Qeveria e Shteteve të Bashkuara është e shqetësuar nga mbështetja e vazhdueshme që Irani i jep terrorizmit ndërkombëtar, dhe përpjekjeve për të shtier në dorë armët për shkatërrim në masë.
Zëdhënësi i departamentit të shtetit Richard Boucher tha se Irani e mbështet grupin terrorist Hezbollah, i cili në mënyrë të dhunshme e kundërshton Izraelin.
Boucher kërkoi nga liderët e Iranit t’i marrin parasysh kërkesat e popullit të tyre për demokraci dhe reforma ekonomike.
XS
SM
MD
LG