Ndërlidhjet

STAMBOLL


Zgjedhjet e parakohshme në Turqi janë të pashmangshme, dhe unë më nuk do t’i vonoj, tha kryeministri Bulent Ecevit, pas takimit me udhëheqësen e opozitës Tansu Ciller.
“Me partnerët tanë të koalicionit dhe partitë tjera jemi nisur drejt zgjedhjeve të parakohshme”, tha Ecevit, duke paralajmëruar se fraksionet kurde dhe islamike mund të përfitojnë nga kriza aktuale ekonomike e Turqisë.
XS
SM
MD
LG