Ndërlidhjet

MOSKË


Forcat ushtarake ruse vrasin 50 deri 80 civilë çeçenë në muaj, kurse refugjatët çeçenë jetojnë në kushte të mjerueshme, tha Federata e Helsinkut për mbrojtjen e të drejtave të njeriut.
Drejtori i organizatës Aaron Rhodes tha se autoritetet ruse planifikojnë ndërprerjen e energjisë elektrike dhe ujit të pijshëm në kampet ku jetojnë refugjatët çeçenë, për t’i detyruar ata që të kthehen në Çeçeni.
XS
SM
MD
LG