Ndërlidhjet

JERUZALEM / UASHINGTON


Izraeli po përballet me një valë kritikash ndërkombëtare për sulmin raketor të së hënës që u morri jetën të paktën nëntë fëmijëve.
Midis 15 të vrarëve figuron edhe emri i një drejtuesi të lartë të grupimit militant Hamas.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Fleçer, tha se sulmi ishte i paramenduar dhe dihej që zona e goditur që ishte e banuar nga civilë.
“Presidenti Bush e konsideron sulmin si një veprim të vrazhdë që nuk përmirëson aspak shanset për paqe në Lindjen e Mesme” – tha zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Fleçer.
XS
SM
MD
LG