Ndërlidhjet

HAGË


Ka vazhduar sot në Hagë gjyqi kundër ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq, i akuzuar për krime kundër njerëzimit, krime lufte dhe gjenocid, gjatë luftrave në Kosovë, Bosnjë dhe Kroaci.
Sot ka dëshmuar tekniku i policisë serbe, Bosko Radojkoviç, nga Klladova, lidhur me kamionët frigoriferikë me trupa, që u gjetën në ujrat e Danubit.
XS
SM
MD
LG