Ndërlidhjet

BRUKSEL


Takimi i sotëm mes përfaqësuesve të Bashkimit Evropian dhe Rusisë nuk arriti në një marrveshje lidhur me problemin e vizave të banorëve të enklavës ruse të Kaliningradit.
Zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Emma Udwin, ka deklaruar se BE-ja ka mbajtur qëndrimin e vet të njohur, se çdo lloj zgjidhje duhet të jetë në përputhje me rregullat e Bashkimit dhe të jetë i pranueshëm për Poloninë dhe Lituaninë si vendet që preken drejtpërdrejt nga kjo.
XS
SM
MD
LG