Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka hedhur poshtë akuzat e Irakut se po mbështet terrorizminin kundër Bagdatit.
Zëdhënësi i qeverisë së Teheranit ka deklaruar se Irani nuk përzihet në problemet e brendshme të shteteve të tjera dhe respekton tërësinë territoriale të Irakut.
Bagdati ka deklaruar se ka arrestuar dy iranianë që përpiqeshin të kryenin akte sabotazhi në vend.
XS
SM
MD
LG