Ndërlidhjet

ANKARA


Së paku 18 vetë kanë vdekur si pasojë e përmbytjeve të shkaktuara nga moti i keq, gjatë dy ditëve të fundit në Turqi.
Njëherësh janë shënuar dhe dëme të konsiderueshme materiale, përfshirë këtu shkatërrimin e qindra shtëpive dhe humbjen e një numri të madh bagëtish.
XS
SM
MD
LG