Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Vendet arabe kanë kërkuar një takim të jashtzakonshëm të Këshillit të Sigurimit, për të diskutuar sulmin ajror të Izraelit në Gaza, ku u vra një udhëheqës militiant palestinez dhe 15 civilë, mes të cilëve 8 fëmijë.
Qeveria izraelite po përballet me kritika të shumta nga ana e bashkësisë ndërkombëtare lidhur me sulmin e djeshëm.
XS
SM
MD
LG