Ndërlidhjet

ATHINË


Policia greke ka arrestuar një person tjetër, të dyshuar si anëtar i grupit terrorist 17 Nëntori, që është përgjegjës për vrasjen e 23 personave dhe 50 sulme me bomba e granata.
I arrestuari, 46 vjeçari, Pavlos Seferis, mendohet se është i dyti në komandën e organizatës dhe mund të japë informacione të rëndësishme për themeluesit dhe grupet që kanë kryer vrasjet.
XS
SM
MD
LG