Ndërlidhjet

PRAGË


Kryeministri çek, Vladimir Spidla, ka kërkuar një hetim të plotë rreth përpjekjeve për vrasjen e një gazetare, përpjekje në të cilat akuzohet se ka qenë i përfshirë ish ministri i jashtëm çek dhe tani kryetar i Asmblesw sw Pwrgjithshme tw Kombeve tw Bashkuara, Jan Kavan.
Policia çeke ka arrestuar ish ndihmësin kryesor të Kavanit, Karel Srba dhe 3 të tjerë si të dyshuar se kanë dashur të vrasin një gazetare, e cili kishte shkruar për biznese të dyshimta tw Karel Srba.
XS
SM
MD
LG