Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian Havier Solana sot pritet të vizitojë Beogradin për të diskutuar progresin në krijimin e shtetit të ri të Serbisë dhe Malit të Zi.
Përveç takimeve me presidentin jugosllav Vojisllav Koshtunica, presidentin e Malit të Zi Millo Gjukanoviq dhe kryeministrin e Serbisë Zoran Xhingjiq, Havier Solana do të shqyrtojë edhe projekt kushtetutën e re.
XS
SM
MD
LG