Ndërlidhjet

HAGË


Për shkak të problemeve serioze të zemrës të ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq, Gjykata e Hagës ka kërkuar caktimin e një avokati për të akuzuarin, i cili po mbrohet vetë, kanë bërë të ditur burimet e kësaj Gjykate.
Sllobodan Millosheviq, i cili akuzohet nga Gjykata Ndërkombëtare e Hagës për 66 vepra penale, përfshirë krime lufte, krime kundër njerëzimit dhe gjenocid gjatë luftrave në Kosovë, Bosnjë dhe Kroaci, ka hedhur sërish poshtë mundësinë e caktimit të një avokati mbrojtës.
XS
SM
MD
LG