Ndërlidhjet

BERLIN


Gjermania do t’i japë 5 milionë euro Kosovës si ndihmë për të rindërtuar termocentralin e dëmtuar rëndë si pasojë e zjarrit, që u shkaktua nga rrufeja, bëjnë të ditur agjencitë e lajmeve.
“Duhet të veprojmë menjëherë që të mënjanojmë një krizë energjitike dhe të garantojmë furnizimin me energji gjatë dimrit të ardhshëm”, ka deklaruar Erich Stather, ministër për bashkëpunim dhe zhvillim.
XS
SM
MD
LG