Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministri i jashtëm afgan Abdullah Abdullah, i cili gjendet për vizitë në Uashington, ka këkruar zgjerimin e mandatit të forcës ndërkombëtare të sigurisë dhe jashtë Kabulit.
Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell, pas takimit me ministrin e jashtëm afgan ka kërkuar nga bashkësia ndërkombëtare përmbushjen e premtimeve.
“Ne po punojmë që të sigurojmë se të gjitha premtimet e bëra për rindërtimin e vendit nga pjestarët e bashkësisë ndërkombëtare të përmbushen sa më shpejt që të jetë e mundur”, tha Powell.
XS
SM
MD
LG