Ndërlidhjet

JERUZALEM


Së paku tre palestinezë janë lënduar sot në mengjes në
Gazë - kur tanket dhe buldozerët e Izraelit hynë dhe
shkatërruan disa ndërtesa, përfshirë një stacion
policor. Dor Gold, këshilltar I kryeministrit Ariel Sharon tha se operacionet e sotme ushtarake janë përgjigje ndaj sulmit palestinez me raketa të mesnatës.
Një ekstremist palestinez vrau dje një izraelit dhe plagosi një tjetër, në lagjen hebreje në afërsi të Kalkilias, në Bregun Përendimor - transmeton agjencia Rojters.
XS
SM
MD
LG