Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Kollin Pauell, niset sot
për Indi dhe Paksitan, ku do të zhvillojë bisedime për zbutjen e tensionet ndërmjet dy rivalëve me armartim bërthamor.
Në Nju Delhi, Pauell do të takojë nesër ministrin e
jashtëm të Indisë, Xhasvan Sing, dhe këshilltarin për
siguri kombëtare, Brajesh Mishra. Pritet që ai të takohet edhe me presidentin e Pakistanit, Pervez Musharaf.
XS
SM
MD
LG