Ndërlidhjet

NJU DELHI


Sekretari amerikan i Shtetit Colin Powell mbërrin nesër në Nju Delhi për të biseduar lidhur me uljen e tensioneve mes Indisë dhe Pakistanit.
Shefi i diplomacisë evropiane Javier Solana, i cili po viziton rajonin, gjendet sot në Islamabad, pas bisedimeve të djeshme me zyrtarët indianë në Nju Delhi.
XS
SM
MD
LG