Ndërlidhjet

BEOGRAD


Partia Demokratike e Serbisë, e presidentit jugosllav, Vojisllav Koshtunica, nuk do ta pranojë dëbimin nga koalicioni qeveritar, ka bërë të ditur nënkryetari i kësaj partie, Dragan Marshiçanin.
Koalicioni qeveritar vendosi largimin e partisë së Koshtunicës, duke thelluar dhe më tej mosmarrveshjet ekszistuese në koalicionin qeveritar serb.
XS
SM
MD
LG