Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeministri Fatos Nano i ka paraqitur listën e kabinetit të ri qeveritar presidentit të vendit, Alfred Moisiu.
Ndër emrat e kabinetit veçohen ato të Ilir Metës në postin e zëvendëskryeministrit dhe ministrit të jashtëm, Pandeli Majkos si ministër i mbrojtjes dhe Luan Rama në detyrën e ministrit të brendshëm.
Nga kabineti i presidentit mësohet se zoti Moisiu po studion emrat e ministrave në mënyrë individuale.
Opozita ka thënë se do të votojë kundër qeverisë së re në parlament.
XS
SM
MD
LG