Ndërlidhjet

NJU DELHI


Sekretari amerikan i Shtetit Colin Powell është takuar në Nju Delhi me ministrin e jashtëm të Indisë, Yshwant Sinha, me qëllim fillimin e dialogut mes Indisë dhe Pakistanit.
India ka hedhur poshtë mundësinë e bisedimeve me Pakistanin dhe nuk ka pranuar vëzhguesit ndërkombëtar për zgjedhjet në Kashmir.
Sinha, ka thënë se ende nuk ekzistojnë kushtet për dialog, derisa Pakistani mbështet militantët islamikë.
XS
SM
MD
LG