Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite kanë kërkuar me helikopterë në jug të Bregut Perëndimor palestinezët e dyshuar për përfshirjen në vrasjen e 4 civilëve izraelitë.
Sulmi i djeshëm mbi civilët izraelitë erdhi pas vrasjes së njw udhëheqësi të lartë të Hamasit dhe 14 civilëve palestinezë, mes të cilëve 9 fëmijë.
Shimon Peres, Ministri i Jashtëm izraelit, e ka cilësuar sulmin nga ajri në Gaza “si 100 për qind gabim” dhe ka kërkuar vazhdimin e bisedimeve me palestinezët.
XS
SM
MD
LG