Ndërlidhjet

VJENË


Udhëheqësi austriak i ekstremit të djathë dhe ish kreu i Partisë Austriake të Lirisë, Joerg Haider, ka organizuar një takim 2 ditor, ku kanë marrë pjesë dhe udhëheqësit e partive populiste nga vende të ndryshme evropiane, përfshirë ekstremistin belg Vlaams Blok dhe Ligën e Veriut nga Italia.
Ata kanë diskutuar për një bashkëpunim më të ngushtë dhe mundësinë e një liste të përbashkët të ekstremit të djathë për zgjedhjet në parlamentin evropian më 2004.
XS
SM
MD
LG