Ndërlidhjet

TORONTO


Mijëra të rinj katolikë nga gjithë bota janë mbledhur në takimin vjetor të quajtur Dita e Rinisë, që po zhvillohet në Kanada ku po merr pjesë dhe Papa Gjon Pali i Dytë.
Papa ka kërkuar nga të rinjtë të luftojnë për paqe dhe drejtësi në mënyrë që të përballin terrorizmin.
Javën e ardhshme Papa udhëton në Meksikë dhe Guatemalë.
XS
SM
MD
LG