Ndërlidhjet

HEBRON


Banorë të vendbanimeve hebreje në Hebron, pas kthimit nga funerali i një ushtari të vrarë izraelit, kanë sulmuar me gurë dhe mjete të tjera shtëpitë e palestinezëve, duke vrarë një vajzë palestineze, e cila gjendej në atë kohë në ballkonin e shtëpisë. Bëhet e ditur se vajza është goditur me plumb.
Përfaqësuesit e vendbanimeve hebreje në Hebron kanë kërkuar shkatërrimin e fshatit palestinez Khallet al – Maija.
XS
SM
MD
LG