Ndërlidhjet

BALLTIK


Ministri rus i mbrojtjes Sergei Ivanov ka deklaruar se vendi i tij do vazhdojë të kundërshtojë planet e Bashkimit Evropian për të vendosur sistem vizash për qytetarët rusë që kalojnë në Lituani e Poloni, pasi një hap i tillë e ndan krejtësisht enklavën ruse të Kaliningradit nga Moska.
Deri tani bisedimet mes Rusisë dhe Bashkimit Evropian lidhur me Kaliningradin kanë përfunduar pa asnjë zgjidhje.
XS
SM
MD
LG