Ndërlidhjet

MOSKË


5 ushtarë rusë janë vrarë dhe 3 të tjerë janë plagosur gjatë një shkëmbimi zjarri me rebelët çeçenë pranë kufirit të Çeçenisë me Gjeorgjinë.
Burimet ruse pohojnë se 9 luftëtarë çeçenë janë vrarë.
Mendohet se incidenti ka ndodhur kur 60 luftëtarë çeçenë po përpiqeshin të hynin në vend nga Gjerogjia.
XS
SM
MD
LG