Ndërlidhjet

BEOGRAD


Partia Socialiste e Serbisë ka përfshirë Sllobodan Millosheviqin në mesin e 3 emrave, që do të jenë kandidatë të mundshëm të kësaj partie, në zgjedhjet e ardhshme presidenciale serbe, që mbahen në shtator.
Vendimi përfundimatar merret në 10 ditët që vijnë.
Sllobodan Millosheviqi gjendet para Gjykatës së Hagës i akuzuar për 66 vepra penale, mes të cilave për krime kundër njerëzimit dhe gjenocid, në luftrat e Kosovës, Bosnjës dhe Kroacisë.
XS
SM
MD
LG