Ndërlidhjet

MULLTAN – PAKISTAN


6 vetë u vranë dhe 9 policë u plagosën, ndërsa një konvoj ku gjendeshin të dyshuarit për sulmin tragjik mbi një kishë në Pakistanin lindor, u sulmua me armë zjarri.
Sulmuesit liruan 4 të dyshuarit, të cilët u goditën për vdekje nga forcat e policisë rreth 100 kilometra larg vendit ku ndodhi sulmi i parë.
XS
SM
MD
LG