Ndërlidhjet

HEBRON


Banorë të vendbanimeve hebreje në Hebron, pas kthimit nga funerali i një ushtari të vrarë izraelit, kanë goditur për vdekje një vajzë palestineze, e cila gjendej në atë kohë në ballkonin e shtëpisë dhe kanë plagosur 10 të tjerë.
Në këto vendbanime jetojnë rreth 400 hebrej, të rrethuar nga fshatra e qytete palestineze, me një numër banorësh që shkon në 100 mijë.
XS
SM
MD
LG